

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.003 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6002 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1282
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56938
Ext.Price$0.56938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56938 | $0.56938 |
| 10 | $0.45910 | $4.59100 |
| 25 | $0.44785 | $11.19625 |
| 50 | $0.43687 | $21.84350 |
| 100 | $0.41977 | $41.97700 |
| 300 | $0.40231 | $120.69300 |
| 500 | $0.38557 | $192.78500 |
| 1000 | $0.35223 | $352.23000 |
| 3000 | $0.33738 | $1012.14000 |
| 5000 | $0.32316 | $1615.80000 |
